Odstawienie antykoncepcji hormonalnej

antykoncepcja-hormonalna-usunięcie-ciąży

Antykoncepcja hormonalna jest jedną z najpopularniejszych i najmodniejszych metod zabezpieczenia przed niechcianą ciążą.

Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego kobiety a nawet młode dziewczynki decydują się na przyjmowanie hormonów. Innym, powszechnym powodem stosowania antykoncepcji hormonalnej jest chęć poprawy stanu cery u nastolatek lub zmniejszenie bolesności miesiączki.
Nie każdy zdaje sobie sprawę, że antykoncepcja hormonalna nie jest zwykłym suplementem, lecz lekiem wpływającym w sposób diametralny na funkcjonowanie kobiecego organizmu. Młode dziewczyny coraz częściej bez zastanowienia decydują się na rozpoczęcie kuracji, nie zasięgając przed tym głębszych opinii i o ile podczas przyjmowania tabletek wszystko wydaje się być w porządku, to problem zaczyna się gdy z jakichś przyczyn musimy ową antykoncepcję odstawić…
Fora internetowe stają się wręcz przepełnione pytaniami na temat dziwnych skutków ubocznych odstawienia antykoncepcji hormonalnej. Kobiety skarżą się na pogorszenie cery, bardzo silne wypadanie włosów, wzrost owłosienia na twarzy i wiele innych problemów natury zdrowotnej lub kosmetycznej.

Długo przyjmowana antykoncepcja hormonalna istotnie wpływa na kobiecy organizm

Po jej odstawieniu nasze ciało wariuje. Przestajemy dostarczać mu sztucznych hormonów, dlatego organizm buntuje się i reaguje często w sposób bardzo drastyczny. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej może zachorować na tzw, łysienie androgenowe, a ich włosy będą wypadać garściami. Cera zbuntuje się i zacznie nadmiernie przetłuszczać, na brodzie pojawia się włoski. Do tego dojść mogą bolesne miesiączki, bóle krzyża, zawroty głowy. Mogą także pojawić się ogromne kłopoty z zajściem lub utrzymaniem ciąży.
Wszystkie te objawy nie są powszechnie znane, koncerny farmaceutyczne karmią nas sloganami, które przekonują, że wystarczy przyjmować małą tabletkę a nasze życie będzie proste i przyjemne. W szkołach brakuje odpowiednich zajęć uświadamiających młode dziewczyny czym jest antykoncepcja hormonalna.

Oczywiście nie powinno się jej demonizować, jednak należy do tego tematu podejść z rozwagą i głębszym zastanowieniem. Każda ingerencja w nasze ciało powinna być poważnie przemyślana, a decyzja o rozpoczęciu przyjmowania antykoncepcji hormonalnej nie powinna być kaprysem, lecz świadomym i przemyślanym wyborem, który pomoże nam, a nie zaszkodzi.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading